,,Štístko, to je nejlepší hudba pro vaši party nebo dětský den, se Štístkem jsou všichni HAPPY jen. Dále i zvukařské služby nabízíme, rádi vaši akci taky ozvučíme. Pojďte s námi do toho a je to téměř hotovo."

Štístko MUSIC

hudba a zábava pro každou příležitost

Formality potřebné
k uzavření manželství

Vznik manželství a ostatní vztahy mezi manželi upravuje Zákon o rodině č. 94/1963 Sb., Novela na podporu rovnoprávnosti mezi manželi uvedeného zákona z 1.8. 1998 a náležitosti a podmínky vzniku manželství řeší Zákon č. 301/2000 Sb. O matrikách z 1.7. 2001.

  • manželství se uzavírá svobodným a úplným prohlášením muže a ženy o tom, že spolu vstupují do manželství, učiněným před obecním úřadem pověřeným vést matriky nebo před orgánem církve nebo náboženské společnosti oprávněné k tomu zvláštním předpisem.
  • prohlášení se činí veřejně a slavnostním způsobem v přítomnosti dvou svědků.
  • podle Zákona manželství nemůže uzavřít sňatek nezletilý. Existují však výjímky. Manželství se pak povoluje uzavřít jen na základě soudního rozhodnutí, jestliže to je v souladu se společenským účelem manželství. Sňatek může uzavřít jen nezletilý starší šestnácti let, přičemž návrh na povolení uzavřít manželství musí podat sám nezletilý snoubenec, nikoli jeho rodiče nebo druhý snoubenec.
  • manželství nemůže uzavřít osoba zbavená způsobilosti k právním úkonům. Osoba, která má způsobilost k právním úkonům omezenou, může uzavřít manželství jen s povolením soudu.
  • manželství nemůže uzavřít osoba stižena duševní poruchou, pokud by porucha měla za následek omezení nebo zbavení způsobilosti k právním úkonům. Soud však může této osobě uzavření manželství povolit, je-li zdravotní stav osoby slučitelný s účelem manželství.
  • formality k uzavření manželství se vyřizují na matrice obecního úřadu, který je pověřený vést matriku podle místa trvalého bydliště jednoho ze snoubenců nebo dle místa konání svatebního obřadu.

K žádosti o uzavření civilního manželství je potřeba předložit platné doklady snoubenců – rodný list, občanský průkaz, rozvedení předkládají rozhodnutí o rozvodu nebo rozluce opatřené doložkou o nabytí právní moci, nebo průkaz vojáka z povolání nebo cestovní pas jako doklad o státním občanství. Pro uzavření sňatku s cizincem nebo v zahraničí se informujte o potřebných formalitách na příslušném úřadě. Dále musíte prohlásit, že vám nejsou známy žádné okolnosti vylučující uzavření manželství, že znáte navzájem svůj zdravotní stav, že jste zvážili úpravu budoucích majetkových vztahů a budoucího uspořádání bydlení a hmotné zajištění rodiny pro uzavření manželství. Domluvte se také, jaké příjmení budete vy a společné děti používat.

Formality k uzavření církevního sňatku – informace jsou velmi nepřesné, záleží k jaké církvi patříte. V první řadě byste měli zajít na matriční úřad v místě trvalého bydliště jednoho ze snoubenců nebo v místě, kde se bude konat svatební obřad a předložit stejné doklady, které popisujeme výše v případě civilního sňatku. Na matrice získáte Osvědčení pro uzavření církevního manželství. Poté navštivte svého faráře a on vám dá ty informace, které potřebujete.

 

Kontakt

Kontaktní osoba: 
Mgr. Roman Pluta, DiS.

Telefonní číslo: 
+420 776 07 24 23

Web. stránky: 
www.stistko.com

E-mail: 
 stistko@stistko.com

Facebook: 
www.facebook.com/stistkomusic

Sídlo: 

Rychvald
(Moravskoslezský kraj)

IČO: 
025 55 620 

Nejbližší veřejné akce:

23 dub 2020
17:00 - 20:00
Čaj o Páté - Kavárna Bohumín

Reference

Doporučení z Beremese.cz, pro profesionála Štístko MUSIC

Reference
Facebook a Email

Petra Hrušovská napsal(a) recenzi na Štístko – Hvězdičky (5)

Další vydařená akce! Perfektní ozvučení, splnění všech hudebních přání,všech žánrů, zkrátka Roman opět nezklamal. Obdařil nás i krásnými vánočními písněmi.
Moc děkujeme a těšíme se na další akci se Štístkem. Hrušáci a spol.

 

David Šolc napsal(a) recenzi na Štístko – Hvězdičky (5)

Nenechte se odradit jménem ! Štístko,nebo chcete-li kapela štístko,je nejlepší volba,kterou jsme mohli pro naší svatbu zvolit. Příjemný chlap s příjemným doprovodem. Dokonalá práce (hudbu dokáže skvěle napasovat do každé situace a vždycky tam sedla perfektně) . Parádní domluva.Udělá všechno proto,aby jste byli spokojeni a to s úsměvem! Asi po páté jemi zazpívané písničce,jsem si teprve všiml,že to opravdu zpívají oni. Což znamená,že zpěv a nástroje hodnotím za jedna. No prostě by se dalo chválit dál. Nevybíral bych podle toho, co kde vidíte na videu. Chce to vidět na živo. Pro mě jako fanouška(nejen mě,ale poloviny hostů na hostině) spíše tvrdší hudby ,byl štístko perfektní volba,tečka. Snad to pišu dobře a uvidí to co nejvíc lidí.

‎Zuzana Ševčíková‎ z FB

Dne 27.10.2017 jsme měly tu nejlepší akci s nejlepším hudebníkem.
Moc děkujeme Romi za všechno a doufám že se budeme potkávat i nadále.

Ze srdce Kaufland Bohumín

Barbora Stařinská

Moc děkujem za ten pátek, muzika byla perfektní, všichni byli nadšeni.

Milada Szkanderová 

...  skvělá hudba, a skvělá zábava. Díky Romane!!! :)

Lukáš Krompolc

Děkujeme moc za skvělou hudební kulisu na naší svatbě, všem se to moc líbilo a my svatebčané jsme na Vás pěli jen samou chválu - profesionální přístup a pestrost repertoáru neměla chybu :-))

Zdenka Kantorová

Děkuji za úžasnou atmosféru, suprovní hudbu a zpěv na sobotní akci v Třebovickém mlýně. Všem Vás budu doporučovat. Ještě jednou moc diky!!!!!

Helena Bystroňová Surmová 

Perfektní jedni z nejlepších a to už jsem jich slyšeli, snad se potkáme zase někdy u nás :) Restaurace u Bystroňů

Viktor Slovak napsal(a):

Romčo, dík za skvělou zábavu, lidi se bavili a moc pochvalovali suprr, nezklamali jste. Díky moc.... 

Werča Žigová

 ;-) .... hlavně perfektně hrajete! Plesy s vaší hudbou jsou vždy zárukou dobré hudby a zábavy. Ráda další sezónu půjdu na plesy, kde budete hrát ;-)

Kateřina Bulawová 

Pro mne zatím nejlepší plesová kapela, kterou jsem zažila.

Iveta Rozsívalová 

...kapela má super repertoár, vyhoví nejen na plesech, ale i na soukromých akcích...vždy spokojenost ;-)

David Michalčík 

Už se těšíme na únor (plesová sezona) s Vámi. 

Veronika Vychodilová 

Naprosto úžasné, skvělé, bombovní!!! Obrovské diky všem!

 

 

 

Facebook page