,,Štístko, to je nejlepší hudba pro vaši party nebo dětský den, se Štístkem jsou všichni HAPPY jen. Dále i zvukařské služby nabízíme, rádi vaši akci taky ozvučíme. Pojďte s námi do toho a je to téměř hotovo."

Štístko MUSIC

hudba a zábava pro každou příležitost

Desatero správného svědka

Být svědkem na svatbě není jen tak. A to hlavně v případě, že svědčíte nejlepšímu příteli. Tohle dělej, tohle taky, tamto nesmíš, to neříkej a hlavně nic nezapomeň. A protože svědkové jsou taky jen lidi, určitě jim přijde vhod pár pravidel, kterých je dobré se držet. Přeci jen nikdo netouží po skandálech a vytahování kostlivců ze skříní. Byť jen z legrace.

  1. Rozlučka – Zpravidla se o rozlučku se svobodou stará svědek, ideálně o trochu dříve než v předvečer svatby. Kocovina není u oltáře zrovna dvakrát oblíbená. A i když vám to přijde děsně vtipné, pokud nevěsta nebo ženich rozhodně nechtějí na rozlučce striptéry, neobjednávejte je. Nechcete si přece vzít na triko jejich psychické trauma
  2. Občanka – Ačkoli o vás zas až tak nejde, budete za absolutního blbce, pokud se při obřadu zjistí, že si svědek zapomněl občanku. Zdrží se obřad, hostina, zábava, všechno. Nevěsta se z toho zblázní, ženich se bude uklidňovat jedním panákem za druhým a děti budou nudou vřískat jedno přes druhé. A hádejte, na koho budou všichni vrhat vražedné pohledy?
  3. Organizace – Ani ženich ani nevěsta nebudou mít čas ani náladu organizovat příjezdy a odjezdy, řazení rodiny v kostele ani zasedací pořádek na hostině. To je totiž vaše role. A bylo by fajn, kdybyste alespoň věděli, jak vypadají rodiče snoubenců a v kolik kde co začíná. Protože když se něco zasekne, bude to opět na vás.
  4. Prstýnky – Totéž jako s občankou. Pokud je zapomenete, budete za vola dalších dvacet let možná i déle.
  5. Placatka – Platí především, pokud jste svědkem nevěsty. Je v pořádku mít v kapse malou placatku pro případ nouze. Ovšem je vaší svatou povinností uchránit nevěstu před opitím ještě před obřadem. První pomoc ano, ale jste svědek, ne místní nálevna.
  6. Proslov – Je jakýmsi zvykem, že svědkův proslov je velmi zábavný a lehce poodhalí i trapné okamžiky ze života snoubenců. Legrace je určitě namístě, nicméně sami zvažte, co je ještě vtip a už je směšné a ponižující. Nechceme přece prát cizí prádlo na veřejnosti. To by nakonec mohlo přijít vtipné jen vám. Pokud se tedy vašemu „vtipnému“ proslovu nikdo nesměje, vězte, že je něco špatně.
  7. Blahopřání – Čtení blahopřání je také většinou práce svědka. Zde je namístě veškerá soudnost. Pokud víte, že čtete špatně, koktáte nebo neumíte mluvit nahlas, domluvte se s někým jiným. Zatímco proslov je snad určen primárně novomanželům, blahopřání by možná chtěli slyšet všichni přítomní.
  8. Hry a vtípky – Hlavním posláním svědka je úloha baviče. Všemožné hry pro novomanžele, únos nevěsty – kterou prosím vraťte, sic si to ženich vůbec neužije – kvízy a taneční hry. Při tom všem se fantazii meze nekladou, jen je opět docela vhodné udržet se v rámci vtipu, a nikoho moc neztrapňovat. Sami musíte vědět, jak moc odvázané publikum před vámi stojí.
  9. Placení – Financovat svatbu sice nemusíte, nicméně se od vás čeká, že všechno, co nebylo zaplacené předem, vyřídíte jménem novomanželů vy. Z toho plyne, že domů odcházíte poslední a navíc v podstatě střízlivý. A to je důkaz oddaného přátelství jako žádný jiný.
  10. Jednou a dost – Nebojte se říci NE, pokud vás o dosvědčení svatby požádal už třetí kamarád. Je sice hezké, že se těšíte takové oblibě, jde ale o jakousi výsadu, která by měla něco znamenat a rozhodně nejde o koníček na každý druhý víkend.

 

Zdroj: http://www.svatbyvbeskydech.cz/desatero-spravneho-svedka/

Kontakt

Kontaktní osoba: 
Mgr. Roman Pluta, DiS.

Telefonní číslo: 
+420 776 07 24 23

Web. stránky: 
www.stistko.com

E-mail: 
 stistko@stistko.com

Facebook: 
www.facebook.com/stistkomusic

Sídlo: 

Rychvald
(Moravskoslezský kraj)

IČO: 
025 55 620 

Nejbližší veřejné akce:

Žádné události k zobrazení

Reference

Doporučení z Beremese.cz, pro profesionála Štístko MUSIC

Reference
Facebook a Email

Petra Hrušovská napsal(a) recenzi na Štístko – Hvězdičky (5)

Další vydařená akce! Perfektní ozvučení, splnění všech hudebních přání,všech žánrů, zkrátka Roman opět nezklamal. Obdařil nás i krásnými vánočními písněmi.
Moc děkujeme a těšíme se na další akci se Štístkem. Hrušáci a spol.

 

David Šolc napsal(a) recenzi na Štístko – Hvězdičky (5)

Nenechte se odradit jménem ! Štístko,nebo chcete-li kapela štístko,je nejlepší volba,kterou jsme mohli pro naší svatbu zvolit. Příjemný chlap s příjemným doprovodem. Dokonalá práce (hudbu dokáže skvěle napasovat do každé situace a vždycky tam sedla perfektně) . Parádní domluva.Udělá všechno proto,aby jste byli spokojeni a to s úsměvem! Asi po páté jemi zazpívané písničce,jsem si teprve všiml,že to opravdu zpívají oni. Což znamená,že zpěv a nástroje hodnotím za jedna. No prostě by se dalo chválit dál. Nevybíral bych podle toho, co kde vidíte na videu. Chce to vidět na živo. Pro mě jako fanouška(nejen mě,ale poloviny hostů na hostině) spíše tvrdší hudby ,byl štístko perfektní volba,tečka. Snad to pišu dobře a uvidí to co nejvíc lidí.

‎Zuzana Ševčíková‎ z FB

Dne 27.10.2017 jsme měly tu nejlepší akci s nejlepším hudebníkem.
Moc děkujeme Romi za všechno a doufám že se budeme potkávat i nadále.

Ze srdce Kaufland Bohumín

Barbora Stařinská

Moc děkujem za ten pátek, muzika byla perfektní, všichni byli nadšeni.

Milada Szkanderová 

...  skvělá hudba, a skvělá zábava. Díky Romane!!! :)

Lukáš Krompolc

Děkujeme moc za skvělou hudební kulisu na naší svatbě, všem se to moc líbilo a my svatebčané jsme na Vás pěli jen samou chválu - profesionální přístup a pestrost repertoáru neměla chybu :-))

Zdenka Kantorová

Děkuji za úžasnou atmosféru, suprovní hudbu a zpěv na sobotní akci v Třebovickém mlýně. Všem Vás budu doporučovat. Ještě jednou moc diky!!!!!

Helena Bystroňová Surmová 

Perfektní jedni z nejlepších a to už jsem jich slyšeli, snad se potkáme zase někdy u nás :) Restaurace u Bystroňů

Viktor Slovak napsal(a):

Romčo, dík za skvělou zábavu, lidi se bavili a moc pochvalovali suprr, nezklamali jste. Díky moc.... 

Werča Žigová

 ;-) .... hlavně perfektně hrajete! Plesy s vaší hudbou jsou vždy zárukou dobré hudby a zábavy. Ráda další sezónu půjdu na plesy, kde budete hrát ;-)

Kateřina Bulawová 

Pro mne zatím nejlepší plesová kapela, kterou jsem zažila.

Iveta Rozsívalová 

...kapela má super repertoár, vyhoví nejen na plesech, ale i na soukromých akcích...vždy spokojenost ;-)

David Michalčík 

Už se těšíme na únor (plesová sezona) s Vámi. 

Veronika Vychodilová 

Naprosto úžasné, skvělé, bombovní!!! Obrovské diky všem!

 

 

 

Facebook page